Türk Metal Sendikası başsağlığı ilanı

ACIMIZ ÇOK BÜYÜK

Türk Metal Sendikası’nın,

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde düzenlemeyi gelenek haline getirdiği Büyük Kadın Kurultayı’nm 22’incisine katılmak üzere, Ankara’ya giderken meydana gelen trafik kazasında yaşamlarını yitiren emekçi kadın kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride bıraktıkları tüm yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.

GÜIEYDAN SEZER, ELVAN MUTLU, ÖZLEM İNAN, LEYLA YALÇIN, FATMA HACIOĞULIARI, LEYLA ÇİÇEK ve MEYSE KESKİN

Sizler, bu fani dünyadan göçüp giderken, birer kor olup milyonlarca emekçinin kalbine düştünüz. Sizler, insanlık tarihiyle yaşıt hak mücadelesinin içinden geçip giderken, birer umut meşalesi olup yolumuza, önümüze düştünüz.

Kadın haklarını ve örgütlü sendikal mücadeleyi emanet ettiğiniz Türk Metal üyeleri, bugüne kadar emek kardeşliğinden aldığı gücü, bundan böyle hatıranızla pekiştirecek. Biliyorum, her ölüm, geride bıraktıklarından bir şeyler alıp götürür. Sizlerin zamansız gidişi de içimizden yedi canı alıp sonsuzluğa taşıdı. Bize kalan, ölene kadar verdiğiniz mücadeleyi büyüterek sürdürmek ve başta evlatlarınız olmak üzere, yoksun bıraktığınız her şeye sahip çıkmaktır artık…

Sizi sonsuzluğa yolcu ederken, yüreğimdeki büyük acıyla, bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarınıza ve Türk Metal camiasına başsağlığı diliyorum.

Tezgahta bıraktığınız almteri asla kurumayacak.
Pevrul KAVLAK

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı